Akční zboží

Helma SIERRA ROUND MATT BLACK-TITANIUM Origine 1
AKCE

Helma SIERRA ROUND MATT BLACK-TITANIUM Origine

Sierra více sportovně helma pouze se sluneční clonou…

1.390 Kč

Helma NEON EASY MATT TITANIUM Origine 1
AKCE

Helma NEON EASY MATT TITANIUM Origine

konstrukce vnějších plášťů helmy Mio…

1.350 Kč

Helma ALPHA NEXT MATT BEIGE-BROWN Origine 1
AKCE

Helma ALPHA NEXT MATT BEIGE-BROWN Origine

Alpha-klasický styl dlouhé hledí odolné…

1.590 Kč

Helma SPRINT REBEL STAR Origine 1
AKCE

Helma SPRINT REBEL STAR Origine

nová přilba Sprint - nadčasová klasika s…

2.050 Kč

helma PRIMO JACK MATT BRONZE-BLACK  Origine 1
AKCE

helma PRIMO JACK MATT BRONZE-BLACK Origine

PRIMO Origine je klasická helma velmi bezpečná…

1.900 Kč

Historie firmy LAZER

Historická fakta:
1919 Roger Lacroix – zakládá značku a vyrábí kožené doplňky pro motocyklisty
1930 První přilba z tvrdé kůže
1945 Komercializace Lacroix přileb pod značkou CROSS
1948 První hliníková přilba
1955 První termoplastická přilba
1964 Zavedení bezpečnostních norem pro motocyklové přilby
1972 První integrální přilba 1974 První přilba vyrobená vstřikováním termoplastu
1980 Lazer se stává obchodní značkou pro přilby vyráběné společností CROSS H.M..
1987 Založení oddělení cyklistických přileb
1990 Vyvinuta přilba pro vodní skútry
1994 Vyvinuta přilba pro sněžné skútry
1997 Založení oddělení přileb pro paragliding
1998 První přilba z vláken
2008 Představení nové modelové řady: Kite, Osprey, Kestrel
2009 Vyvinut SuperSkin (umělá kůže – bránící při pádu rotaci halvy a poškození mozku) – obdržel cenu za nejlepší patent
2010 Rozšíření SuperSkin pro použití na integrálních a cross přilby
2011 Představeny 3 nové řady přileb: Falcon (integrální), Monako (modulární) a MX8 (off-road) Představeno komunikační řešení: Bluetooth - Lazer Blue a Ringo 2012 Lumino, revoluční samozabarvovací hledí Breva'R a Vertigo'R vybaveny dofukováním lícnic Představena otevřená přilba: Bolero (s vnitřní sluneční clonou)
2013 Představena řada Mambo odkazující svým tvarem na legendární přilby v Retro stylu 60-70let. Další novinkou je uvedení řady přileb Lazer Bayamo, která nahrazuje oblíbený model Vertigo a stává se prodejním hitem roku
2014 Řada Mambo je inovativně přestavena na Mambo EVO (integrovaná sluneční clona). Po dvaceti letech na trhu končí model Revolution jako jeden z nejdéle prodávaných modelů přileb na světě.
2015 Bayamo získává reflexní – fluorescenční barvy pro zvýšení bezpečnosti . Osprey přichází s novým revolučním řešením zadního aerodynamického spoileru, který byl vyvinut na základě spolupráce s jezdci MOTO GP.

Nejstarší výrobce přileb na světě již od r. 1919, v posledních letech staví svůj úspěch na několika patentech. V roce 2012 bylo představeno LUMINO plexi (fotochromatický jev a změna zabarvení na základě intenzity slunečního světla). Celá modelová řada je vybavena Morpho systémem, kdy se vnitřní výstelky přizpůsobí tvaru hlavy pro co nejlepší pocit.

F.A.S .systém ventilace založen na základě Venturiho efektu, kdy z širokých náfuků ventilace dochází ke zúženi průduchů v oblasti kolem hlavy což vede k dokonalému odvodu tepla a zvýšení účinnosti větrání. Lazer má v nabídce i výborné retro brýle odolné mlžení jako vhodný doplněk k přilbám Mambo a v nabídce jsou i zimní doplňky pro používání Motokrosových přileb pro sněžné skutry.

Superskin
Podle evropské studie o bezpečnosti motocyklistů je 80% smrtelných úrazů způsobeno nárazem do hlavy. Hlavní příčinou vážného poranění hlavy je rotační dopad.
Ve srovnání s konvenční přílbou snižuje přilba potažená vrstvou SuperSkin rotaci hlavy až o 50% a zvyšuje ochranu vaší hlavy a mozku o více než 67,5%. (Biomechanické studie provedená UL P - CN RS, Ústav mechaniky tekutin a tuhých těles)
V současnosti jsou vyráběny s použitím technologie Superskin tři modely: Rider, Solano a SMX. Lazer SuperSkin ® využívá PHPS ™ technologie (Phillips Head Protection System ™ - Anti-rotace)
Hlava je přirozeně chráněna kůží. Při nárazu klouže kůže po lebce. Lazer vyvinul antirotační membránu a lubrikant imitující přirozený pohyb kůže po lebce. Tato membrána pokrývá přilbu a v prvních 15 milisekundách po nárazu klouže po skořepině přilby.

Lazer Bluetooth
Lazer nabízí kompletní sortiment motocyklových komunikačních systémů. Lazer Blue je náš špičkový bluetooth komunikační systém. Některé modely přileb jsou již připraveny na montáž tohoto systému. Stačí pouze dokoupit samostatné komponenty (baterie, headset, tlačítka,mikrofon) , kterými doplníte přilbu.
Tento systém je unikátní kombinací mezi handsfree mobilní sadou , audio stereo systémem a komunikační sadou mezi cestujícími na jednom motocyklu a případně i mezi skupinou 4 jezdců.
Systém se snadno a intuitivně ovládá pomocí jednoho tlačítka a audio menu. Jako volitelné příslušenství lze zakoupit ovladač na řidítka motocyklu.

Ringo je oblíbená a cenově dostupná Bluetooth technologie. Jedná se o zařízení typu „vše v jednom“, které snadno umístite na suchý zip